Misja gospodarcza LFP do RPA 2007 r.

Wyjazd LFP do RPA - 2007 r.

Republika Południowej Afryki
Kapsztad –Przylądek Dobrej Nadziei – Johannesburg – Pretoria - Góry Smocze ( Drakensberg) – Johannesburg – Sun City 

Termin: 08.11 – 21.11.2007 - wyjazd z polskim przewodnikiem

W ramach ceny imprezy zapewniamy Państwu następujące usługi: 

 • przelot na trasie Warszawa – Frankfurt – Kapsztad - Johannesburg – Frankfurt – Warszawa samolotem rejsowym linii lotniczych LUFTHANSA & SOUTH AFRICAN AIRWAYS
 • wszystkie transfery na trasie lotnisko – hotel – lotnisko oraz przejazdy zgodnie z programem (serwis prywatny klimatyzowanym autokarem )
 • 11 nocy w RPA w hotelach 4* i 5* w tym : 4 noce w Kapsztadzie w hotelu COMMODORE 4*, 3 noce w Johannesburgu w hotelu MICHELANGELO 5*, 2 noce w Parku Krugera w KRUGER PARK LODGE 4* oraz 1 noc w Sun City w hotelu SUN CITY MAIN 4* lub CASCADES 5*
 • podczas pobytu w RPA 2 posiłki dziennie : codzienne śniadania + dodatkowe posiłki zgodnie z programem (w formie bufetu lub a al. Carte do limitu 120 ZAR na osobę)
 • program turystyczny według niżej zamieszczonego, w tym wszystkie wstępy do zwiedzanych obiektów i parków narodowych (serwis prywatny )
 • ubezpieczenie z tytułu kosztów leczenie podczas pobytu za granicą do wys. 30 000 USD oraz ubezpieczenie bagażu podróżnego do wysokości 500 PLN
 • podczas pobytu w RPA opiekę lokalnego przewodnika w języku polskim

 RAMOWY PROGRAM IMPREZY

1 dzień Odprawa paszportowo
– bagażowa na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem. Odlot do Frankfurtu o godz. 09.55. Przylot do Frankfurtu o godz. 11.45. Odlot do Kapsztadu o godz. 16.40

2 dzień Przylot do Kapsztadu
o godz. 05.40 (czasu lokalnego).
Spotkanie z polskim przewodnikiem, transfer do hotelu w centrum miasta, Waterfront (ok. 40 minut), zakwaterowanie natychmiast po przyjeździe, śniadanie. Cały dzień - czas wolny na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja "tańczący bufet" na statku Sea Horse pływającym po porcie w Kapsztadzie. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień 
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Cape oraz PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. Wyjazd z hotelu ok. godz. 09.00. Rejs stateczkiem wycieczkowym na Wyspę Fok – miejsce legowiska licznych fok i słoni morskich. Przy odrobinie szczęścia podczas rejsu zobaczyć można także wieloryby. Przejazd przez malowniczą trasę na zboczach góry Chapman’s Peak do rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Wizyta w latarni morskiej, skąd zobaczyć można Przylądek Igielny – prawdziwe miejsce spotkania dwóch oceanów. Po drodze wiztyta w rezerwaci pingwinów na wschodniej stronie przylądka. Obiad tuż obok rezerwatu w lokalnej restauracji w porcie w Simonstwon (w limicie 120 ZAR na osobę). Powrót do Kapsztadu wschodnią stroną przylądka, wzdłuż Fałszywej Zatoki. Powrót do hotelu w Kapsztadzie, nocleg. Wieczorny posiłek we własnym zakresie.

4 dzień Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie KAPSZTADU z wizytą na Zamku Dobrej Nadziei (zmiana warty o godz. 10.00) oraz wyjazdem na szczyt Góry Stołowej (wyjazd uzależniony jest od warunków atmosferycznych). Wizyta w ogrodach botanicznych Kirstenbosch oraz wyjazd na punkt widokowy Signal Hills. Wieczorem kolacja w restauracji Quarterdeck w kompleksie kasynowym. Nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

5 dzień Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę szlakiem wina - przejazd do jednej ze słynnych południowoafrykańskich winnic – zwiedzanie oraz lunch w formie bufetu w winnicy. Następnie przejazd i panoramiczne zwiedzanie uniwersyteckiego miasta Stellenbosh, zwanego „Miastem Dębów”. Powrót do hotelu w Kapsztadzie, nocleg. Wieczorny posiłek we własnym zakresie.

6 dzień Po śniadaniu transfer na lotnisko w Kapsztadzie, odprawa biletowo – bagażowa, odlot do Johannesburga o godz. 10.10. Przylot do Johannesburga o godz. 12.10. Transfer z lotniska na zwiedzanie centrum Johannesburga oraz południowych dzielnic wplecionych pomiędzy szyby kopalni złota. Przejazd przez ekskluzywne dzielnice willowe w kierunku nowych, północnych dzielnic Sandton. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorem przejazd na kolację do restauracji Moyo, znanej ze smacznej kuchni oraz dobraj muzyki. Powrót do hotelu, nocleg.

 7 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (możliwość pozostawienia części bagaży w przechowalni hotelowej) i przejazd do Parku Narodowego im. Krugera. Wyjazd z hotelu ok. godz. 09.00. Około godz. 13.30 przyjazd do pionierskiego miasteczka PILGRIM’S REST, gdzie odkryto pierwsze w RPA złoża złota. Krótkie zwiedzanie. Następnie przejazd przez Drakensberg – malownicze GÓRY SMOCZE, trasa zwaną PANORAMA ROUTE – w kierunku punktów widokowych wzdłuż kanionu rzeki Blyde (trzeci co do wielkości kanion świata), gdzie podziwiać można przepiękne krajobrazy krawędzi Płaskowyżu Afrykańskiego, wodospady i formy skalne. Zakwaterowanie w hotelu KRUGER PARK LODGE (ok. 10 kilometrów przed brama wjazdowa na teren parku Krugera). Kolacja w formie bufetu i nocleg.


8 dzień Pobyt w Parku Krugera – największym w Afryce rezerwacie dzikich zwierząt, którego powierzchnia przekracza 2 miliony hektarów a żyje w nim prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Podczas safari podziwianie bogatej flory i fauny a przy odrobinie szczęścia okazja do zobaczenia słynnej afrykańskiej "Wielkiej Piątki" czyli lwa, słonia, nosorożca, bawołu i lamparta. Wyjazd z hotelu po śniadaniu, ok. godz. 07.30 na całodniowe safari w samochodach 4x4 (10-osobowych). Powrót do hotelu ok. godz. 18.45. Kolacja w formie bufetu i nocleg.

9 dzień Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wizyta w prywatnym rezerwacie Tshukudu i 3 godzinne safari z oswojonymi lwami, gepardem i słoniami. Lunch w rezerwacie (w formie bufetu). Po lunchu powrót do Johannesburga, zakwaterowanie w hotelu , nocleg. Wieczorny posiłek we własnym zakresie.

10 dzień Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Pretorii – administracyjnej stolicy RPA. 
Wyjazd z hotelu ok. godz. 09.00. Zwiedzanie miasta - w programie monument Afrykanerów, upamiętniający tragiczne losy uczestników Wielkiego Treku, panoramiczne zwiedzanie centrum miasta z domem – muzeum oraz pomnikiem Paula Krugera – prezydenta kraju w latach 1883-1900 (z zewnątrz), główny plac miasta z pięknymi budynkami Opery, Teatru oraz Pałacem Sprawiedliwości a także Union Buildings – reprezentacyjna siedziba rządu i Prezydenta kraju. Następnie przejazd i zwiedzanie kopalni diamentów Culinnan, gdzie odkryty został największy diament świata. Zwiedzanie zakończone zostanie tradycyjną kolacją w ośrodku kulturalnym LESEDI CULTURAL VILLAGE, gdzie zwiedzić można tradycyjne domy głównych plemion afrykańskich, zapoznać się z ich kulturą i zwyczajami. Po pokazie i kolacji możliwość zakupu pamiątek i wyrobów rękodzieła ludowego. Powrót do hotelu w Johannesburgu, nocleg.

11 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na południe Johannesburga do muzeum Apartheidu. Po tej wizycie kontunuacja trasu na południe miasta, wjazd do znanego z prasy i telewizji murzyńskiego miasta SOWETO (SOuth WEst TOwnship). Oglądanie starych i nowych dzielnic, zaprzeczające wyrobionej przez media opinii niebezpiecznego miasta slamsów i nędzy. Po krótkim postoju przed domem Nelsona Mandeli powrót na autostradę i przejazd przez zaporę Hartbeespoort (jedna z najbardziej malowniczych w RPA) do SUN CITY – miejsca rozrywki i hazardu, wybudowanego wśród wzgórz Parku Narodowego Pilanesberg i znanego jako „Las Vegas Afryki”. Spacer po terenie kompleksu z przewodnikiem, łącznie z wizytą w hotelu PALACE – Pałacu Zaginionego Miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na wypoczynek w „Dolinie Fal” (park wodny do złudzenia przypominający prawdziwa karaibska plażę) oraz wypróbowanie swojego szczęścia w licznych kasynach. Wieczorem kolacja w jednej z restauracji kompleksu (w formie bufetu). Nocleg.

12 dzień Dzień wolny na wypoczynek w Sun City – śniadanie i kolacja w formie bufetu na terenie kompleksu. Wizyta na farmie krokodyli na terenie Sun City.

13 dzień Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu o godz. 9.30. Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd z Sun City do otaczającego go Parku Pilanesberg. 3 godzinne safari (autokarem) w malowniczym rezerwacie, gdzie można dzisiaj zobaczyc już całą "Wielką Piątkę" (z niedawno wprowadzonymi lwami). o 13.30 zakończenie safari w idyllicznie położonym na skraju Pilanesbergu hotelu Kwa Maritane, gdzie serwowany będzie lunch (w formie bufetu). Około godz. 14.30 przejazd na lotnisko w Johannesburgu. Odprawa biletowo – bagażowa, odlot do Frankfurtu o godz. 20.20

14 dzień Przylot do Frankfurtu o godz. 06.15 ( czasu lokalnego). Odlot do Warszawy o godz. 07.30. Przylot do Warszawy o godz. 09.10

 

Cena imprezy :

 •   bilety lotnicze LUFTHANSA + SOUTH AFRICAN AIRWAYS – łączna cena od osoby na całej, w tym podstawa taryfy, podatki lotniskowe* oraz opłaty transakcyjne)grupa min. 20 osób do max 35 osób: 4.400 PLN
  *podatki lotniskowe kalkulowane są na dzień przedstawienia oferty, kwota opłat lotniskowych wynosi 830 PLN i może ulec zmianie do momentu wystawienia biletów; wiążąca będzie kwota opłat lotniskowych kalkulowana w dniu wystawienia biletów.

 •  pakiet świadczeń w RPA od osoby w pokoju 2-osobowym :
  a/ grupa min. 20 osób: 2.480 EUR
  b/ grupa min. 30 osób: 2.250 EUR

 DOFINANSOWANIE DLA FIRM-CZŁONKÓW LFP - 1500,00 PLN/Firma

Cena nie zawiera : 

 • napojów do posiłków ( nie dotyczy śniadań) 
 • wyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych

 

 Uwaga! 

Przy wyjazdach do RPA wymagana jest min. 6 miesięczna ważność paszportu (licząc od daty powrotu z RPA) a w paszporcie winny znajdować się min. 2 wolne strony.
Zalecane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze oraz przyjmowanie tabletek na malarię. 
Dozwolony limit bagażu podróżnego wynosi na osobę: 20 kilogramów bagażu głównego + 5 kilogramów bagażu podręcznego