Ambasador Peru w Lublinie

Niespełna dwa lata temu grupa przedsiębiorców z Lubelskiego Forum Pracodawców w Lublinie wyjechała z Misją Gospodarczą do Peru, którą pomogła zorganizować Ambasada Peru. W tym roku okazało się, że kontakty z Ameryką Południową będą miały ciąg dalszy.  Ambasada Peru zwróciła się bowiem do prezesa Lubelskiego Forum Pracodawców o pomoc w zorganizowaniu wizyty Ambasadora Peru w naszym mieście.
 1 kwietnia br. Alberto Salasa Barahony Ambasador Peru  przyjechał do Lublina i spotkał się z władzami miasta i województwa oraz z Metropolitą Lubelskim arcybiskupem Stanisławem Budzikiem. Ambasadorowi towarzyszył  prezes LFP Zbigniew Michalak.
- To nie była tylko kurtuazyjna wizyta – stwierdził Z. Michalak po dniu spędzonym z Ambasadorem  Peru. – Na pewno są obszary, w których będzie możliwa dalsza współpraca. Na spotkaniu z prezydentem Krzysztofem Żukiem rozmawialiśmy o wymianie naukowej między Lublinem a Arequipe, drugim co do wielkości miastem Peru, gdzie jest dziewięć uczelni.
Nie powinno być też problemu z zaproszeniem peruwiańskich zespołów na nasze festiwale czy inne wydarzenia kulturalne. Trzeci obszar współpracy to gospodarka i możliwość spotkania z przedsiębiorcami z Peru jesienią tego roku.
- Okazją będzie konferencja w Krakowie, na którą mają przyjechać przedstawiciele peruwiańskiego biznesu – wyjaśnia prezes Zbigniew Michalak. – Po spotkaniu w Krakowie,  pan Ambasador zaproponował, że przedsiębiorcy z Peru przyjadą do Lublina.

Po rozmowach z przedstawicielami władz był też czas na zwiedzanie Lublina. Ambasador Peru Alberto Salasa Barahony stwierdził, że lubelskie Stare Miasto jest tak urokliwe, że powinno być wpisane na listę UNESCO.