Pracodawcy o tarczy antykryzysowej rządu

Senator RP Jacek Bury (także członek LFP), prezydent Krzysztof Żuk oraz organizacje pracodawców – BCC, Lewiatan, Lubelskie Forum Pracodawców przygotowały stanowisko ws. Tarczy antykryzysowej zaproponowanej przez rząd.
Zdaniem sygnatariuszy aktu nie uwzględniono kilka ważnych elementów. Między innymi umożliwienia wpisywania strat walki przedsiębiorstw z koronawirusem w koszty uzyskania przychodów w latach następnych, możliwości zwolnień podatkowych i składkowych, które umożliwiłyby przedsiębiorcom utrzymanie płynności w przedsiębiorstwie i ułatwiły wypłacanie pensji pracownikom czy możliwości odroczenia terminów płatności zobowiązań publicznoprawnych i ewentualnego rozkładania ich płatności na raty.
- Nie możemy myśleć o tym kryzysie w perspektywie miesięcy, jego wpływ na gospodarkę i życie nas wszystkich będzie odczuwalny przez lata. Wielu przedsiębiorców do końca roku będzie z trudem ratowało swoje przedsiębiorstwa i miejsca pracy dla setek tysięcy Polek i Polaków – argumentują przedsiębiorcy oraz lubelscy politycy.

 

doc icon

POBIERZ DOKUMENT

"STANOWISKO W SPRAWIE TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ"