Przedsiębiorcy z wizytą w Ameryce Południowej

Grupa przedsiębiorców z Lubelskiego Forum Pracodawców  wróciła z Ameryki Południowej, gdzie pojechała na początku października z Misją Gospodarczą. Na trasie wyjazdu znalazły się dwa kraje: Peru i Brazylii. W Limie przedstawiciele lubelskiego biznesu spotkali się z polskim ambasadorem - Izabelą Matusz, która omówiła możliwości inwestycyjne w Peru.

Natomiast ekspert ds. makroekonomicznych placówki Aneta Dukszto przedstawiła prezentację na temat możliwości współpracy polsko–peruwiańskiej, ze szczególnym uwzględnieniem eksportu polskiego na miejscowy rynek. Ze statystyk wynika, że 46% wszystkich bezpośrednich inwestycji zagranicznych pochodził z krajów europejskich: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Holandii. Europejscy inwestorzy są w Peru bardzo pozytywnie postrzegani i chętnie przyjmowani, co stanowi zachętę dla polskich inwestorów zainteresowanych tym rynkiem. Izabela Matusz wytłumaczyła również jak nasza placówka wspiera polskich przedsiębiorców na rynkach państw, w których działa.
Pani Ambasador wyraziła nadzieję, że spotkanie zaowocuje nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych pomiędzy przedstawicielami województwa lubelskiego i firmami peruwiańskimi.
Przedstawiciele Lubelskiego Forum Pracodawców podczas pobytu w Ameryce Południowej zwiedzili przy okazji m.in. Cusco, pływającą wyspę Uros,  kanion Colca i odwiedzili Brazylię. 
DSC00181 800x533