O wolności gospodarczej i pomyślności w biznesie

18 grudnia, w Hotelu Mercure  na dorocznym Opłatku  spotkali się członkowie Lubelskiego Forum Pracodawców w Lublinie.  Na wigilijny wieczór zaproszenie przyjął ks. biskup Mieczysław Cisło, wojewoda Przemysław Czarnek, marszałek województwa Sławomir Sosnowski, prezydent Krzysztof Żuk.
Był opłatek, wspólne kolędowanie i życzenia. Zanim nastąpiła główna część  spotkania prezes Zbigniew Michalak przypomniał o najważniejszych wydarzeniach minionego roku –  o przeprowadzonym remoncie biura,  szkoleniach, wspólnych wyjazdach i planach na nadchodzący rok.
Wojewoda lubelski Przemysław Czernek, , który został powołany na stanowisko na początku grudnia mówił m.in. o wolności gospodarczej, na temat której napisał pracę habilitacyjną. Podkreślał znaczenie przedsiębiorczości dla gospodarki i przyznał, że nie są to dla niego sprawy obce. - Wiem co to znaczy prowadzić firmę, bo zostając wojewodą zawiesiłem swoją działalność biznesową  – stwierdził Przemysław Czarnek.
O  znaczeniu biznesu  dla rozwoju województwa, o wsparciu dla biznesu  mówił także marszałek Sławomir Sosnowski  i prezydent Krzysztof Żuk. Ks. biskup M. Cisło zanim pobłogosławił opłatki stwierdził.  – Dziś dla dobra województwa, dla dobra kraju potrzebna jest jedność. Jednocześnie podkreślił, że to spotkanie, na którym reprezentowane są różne środowiska  jest pięknym przykładem jedności i dialogu. Biskup życzył członkom Forum  „pomyślności w biznesie i pomyślnej koniunktury”.