Karetka pojechała do Lwowa

Lubelskie Forum Pracodawców przekazało karetkę pogotowia przedstawicielom Lwowskiego Obwodowego Centrum Medycyny Ratunkowej. Wydarzenie, które odbyło się 30 marca br. zorganizował Zarząd LFP oraz Fundacja „Partnerstwo i Współpraca” Stanisława Adamiaka, Konsula Honorowego Ukrainy, związanego z Forum.

Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy członkowie LFP, którzy wpłacili pieniądze na zakup ambulansu sprowadzonego z Francji, z Cannes.

- To renault trafic z 2019 r. wyposażony w nosze i wózek kardiologiczny – poinformował Zbigniew Michalak, prezes LFP. – Zebraliśmy ponad 70 tysięcy złotych, bo tyle kosztowało auto. To już druga karetka, którą nasze firmy zakupiły dla Ukrainy. Pierwsza pojechała w lipcu 2022 r. do szpitala w Charkowie, miasta partnerskiego Lublina.

Zbiórką zajmowała się Fundacja „Partnerstwo i Współpraca”, która udostępniła swoje konto zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie. Początkowo gromadzone pieniądze były przekazywane samorządom, a także przedsiębiorcom, którzy sami organizowali pomoc dla uchodźców. Z czasem prezes Stanisław Adamiak zainicjował akcję zakupu karetek dla Ukrainy.

W spotkaniu przed Spichlerzem i przekazywaniu drugiego ambulansu uczestniczył także prezydent Krzysztof Żuk, rektor Politechniki Lubelskiej Zbigniew Pater oraz kanclerz PL - Mirosław Żuber. Wszyscy życzyli gościom ze Lwowa, by karetka służyła jak najlepiej, ale by jak najszybciej stała się karetką na czasu pokoju. 

2023 03 31 przekazanie kluczy x2

2023 03 31 przy karetce przyciete

2023 03 31 grupowe przed Spichlerzem x2